Kök Hücre ile Saç Tedavisi

Günümüzde saç dökülmesi bay ve bayan herkesin sorunu oldu ve  gelişen teknoloji ile saç tedavileri içinde çeşitli yeni tedavi yöntemleri gelişiyor. Bunlardan biri de Kök hücre ile yapılan saç tedavi yöntemi. Kök hücreler, hasar gören dokuları onarmak ve ölen hücrelerin yerine yenilerini yapmakla görevlidirler bu sebeple kök hücre tedavisi sağlığın birçok alanında uzun yıllardır kullanılmakta. Son zamanlarda geliştirilen ve uygulanmaya başlayan yeni bir yöntemle kök hücre tedavisi artık saç dökülmesi olan hastalar içinde bir tedavi yöntemi. Kişilerin kendi dokusundan elde edilen kök hücre enjeksiyonu, saç dökülmesine engel olurken aynı zamanda kellik sorununa da çare oluyor. 

Kök hücre tedavisi ile uyuyan saç kökleri uyarılarak saçların sağlıklı bir şekilde büyümesi, güçlenmesi ve dökülmenin durması sağlanabilmektedir. Ayrıca kök hücre tedavisi uygulanan bölgede yeni hücrelerin oluşması ve hasarlı olan hücrelerin tamirini sağlamak mümkündür.  Kök hücre tedavisi tek başına uygulanabildiği gibi saç ekimini desteklemek amacı ile ekimi sonrasında da uygulanabilmektedir. Saç ekimi sonrasında uygulanan kök hücre tedavisi mevcut saçların güçlenmesini sağlarken yeni ekim yapılan bölgenin de daha çabuk iyileşmesini sağlar. Kendi dokusundan elde edilen enjeksiyon sonrasında ,  yeni ekilen saç kökleri daha hızlı büyür, saçlar daha canlı , kalın, dolgun-gür  ve daha sağlıklı bir şekilde çıkar. 

Otolog Fibroblast Kök Hücre Nasıl Uygulanır?

Saç dökülmesi bay ve bayanlarda genelde alın ve tepe bölgelerde görülmektedir. Ense ve kulak arkası bölgeler saç dökülmelerine karşı dirençli bölgelerdir. Kliniğimizde uyguladığımız otolog fibroblast kök hücre tedavi sistemi ile kulak arkasındaki dökülmelere dirençli olan bölgeden lokal anestezi uygulayarak 3 adet 2,5 mm çapında doku örneği alarak özel bir kök hücre süspansiyonuna dönüştürüp kişiye özel saç dökülme tedavisi hazırlamaktayız. Bu sistem ile hazırlanan kök hücre süspansiyonu hastanın tamamen kendi dokusundan hazırlanmaktadır. Tedavi tek seans olarak uygulanmakla beraber gerekli durumlarda birkaç yıl sonra tekrarlanabilir. 

Herkese Uygulanabilinir mi?

Genelde saç dökülme nedeni bir enfeksiyona bağlı değilse ki bu çok nadir görülen bir durumdur, kadın erkek herkese uygulanabilir hatta çok sık kozmetik uygulama, boya ya da kuaför işlemlerine maruz kalan saçlara sadece destek amacıyla da uygulanabilir. Çünkü bu uygulamalar saç kökünün dolaşımını bozarak cansızlaşmasına , parlaklığını kaybetmesine yol açar.Özellikle saç ekiminin sonuçları kadınlarda erkeklerinki kadar yüz güldürücü olmaya biliyor, o yüzden kadınlarda çoğu zaman tercih ettiğimiz bir tedavi yöntemidir.

Bu yöntem Saç Ekimine Alternatif midir?

Tam tersi yardımcı bir yöntemdir alternatif değildir. Özellikle genç yaşta saç kaybı yaşayan erkek hastalar saç ekimi için 25-27 yaşına kadar beklemek durumundadırlar. Bu dönemde kök hücre tedavisi ile dökülmenin yavaşlatılması ve azaltılması çok önemlidir. Ayrıca Saç Ekimi uygulaması sırasında alınan binlerce saç kökünden sadece 3-4 tanesi kullanılarak hazırlanan bu tedavi hem hızlı iyileşme hem de ekilen saçları hızlı ve güçlü çıkması için önemli ölçüde destekler.

Ayırca, Saçta kuruluk, dökülme, cansız ve mat görünüm, yağlanma ve kepeklenme, uçlarda kırımla, mevcut saçı korumak ve saç ekimlerinden sonra saçlı deriyi beslemek amacı ile saç mezoterapisi de yapılır. Derinin ihtiyacı olan vitamin ve mineral karışımları cilt altına gönderilir. Uygulama sonrasında saçın yıkanmaması ve saça herhangi bir krem ya da yağ sürülmemesi gerekir. Kadın, erkek bütün yaş gruplarına uygulanabilir. Genellikle PRP ile kombinasyon önerilir. PRP yöntemi çeşitli saç sorunlarının tedavilerinde uygulanmaktadır. Kişinin kendi kanından saç tedavisi olarak da adlandırabileceğimiz bu uygulama saç tellerinin canlanmasına ve sağlığını korumasına katkıda bulunmaktadır. Kişi kaç yaşında olursa olsun prp saç tedavisi saç köklerinin yeniden canlanmasını ve saç tellerinin daha sağlıklı bir yapı kazanmasını sağlar. 

Medikal Estetik Hekimi

Start typing and press Enter to search